Lınk Clocker

Satış Otaklığı Linki (Affiliate Link), komisyon kazancınızın anahtarıdır. Bu linkin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yayınlanması, kayıpları en az düzeye indirmektedir.

Link Maskeleme (Link Cloaker)
ClickMerkez sistemi tarafından otomatik olarak üretilen Affiliate Link’ine baktığınızda, Link’in içinde farklı parametrelerin olduğunu görebilirsiniz. Bu parametreler sayesinde tıklama takibi sağlıklı bir şekilde yürütülebilmektedir. Ancak, bazı durumlarda Affiliate Link parametrelerinin saklanması yararlı olabilir. Bu parametrelerin ziyaretçilere gösterilmemesinin sebebi olarak aşağıdaki hususları sayabiliriz.

  • Ziyaretçi Affiliate Link parametrelerini gördüğünde, linkin “affililate link”i olduğunu anlayabilir ve satın almaktan vazgeçebilir.
  • Yine parametreleri gören, ancak Affiliate Link olduğunu bilmeyen ziyaretçi linke tıklamaktan çekinebilir.
  • “Affiliate link”inizden parametreleri çıkartarak sadece ana domain isminin olduğu bölümü kullanarak hedef sayfaya gidebilir. Bu durumda satış gerçekleşse bile lehinize komisyon doğmayacaktır.

Bu sebeple “Affiliate Link”ler yayınlanmadan önce Link maskeleme yöntemiyle gizlenerek, en yüksek satış oranlarının oluşması hedeflenir.

Örneğin, aşağıdaki gibi gözüken standart affiliate bağlantınız yerine;

http://www.affiliatelinkiniz.com/?a_aid=12345

Siteniz üzerinde yer alan bir sayfayı kullanabilirsiniz.

http://www.sizinsiteniz.com/yonlendir.html

Birkaç adımda “Affiliate Link”inizi koruyabilirsiniz

ClickMerkez Doğrudan Link (Direct Link) aracı ile çok kısa bir sürede “Affiliate Link”inizi koruyabilirsiniz.

1. Korumak istediğiniz “Affiliate Link”inizi girin
2. İstediğiniz yönlendirme türünü seçin (PHP, HTML vb. ClickMerkez sistemi altından seçilebilir.)
3. Ürete basın

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, bir web sayfası indirmeniz istenecektir. Bu web sayfasını bilgisayarınıza kaydedin ve kendi web sitenize yükleyin. Artık normal “Affiliate Link”inizi kullanmak yerine, yeni yüklemiş olduğunuz web sayfasını referans olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede, “Affiliate Link”inizin parametrelerini kimse göremez ve bozamaz.