Gelişmiş İzleme

ClickMerkez Satış Ortaklığı (Affiliate) programında, bize göndermiş olduğunuz trafiği detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
Subid izleme ya da Reklam Kanal izleme olarak adlandırılan bu sistem, tanıtım için yapılan harcamaların kesin olarak takibinde kullanılır.

Kanallar

Trafik kontrolü için en basit ve güçlü yöntemdir.

Kullanımı basittir. Sitenizde banner ya da linklerinizi kullanacağınız yerler için ayrı ayrı kanallar oluşturmanız yeterlidir. Örneğin; Anasafya için, ikinci sayfa için ve ya Adwords reklamları için ayrı kanallar oluşturabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra kanallara atanmış olan linklere her tıklandığında ilgili kanala kaydedilecektir. Tıklama sayısının yanı sıra komisyon bedeli de kaydedilir. Bu sayede hangi kanala ne kadar harcama yaptığınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Örnek Kullanım Şekilleri

  1. Sitenizde banner yerleştireceğiniz en iyi yeri tespit edebilirsiniz. Aynı Banner’ı farklı kanallar tanımlayarak farklı yerlere ekleyebilirsiniz. Sonunda hangi Banner’ın daha çok tıklandığını diğer bir ifadeyle daha güçlü bir etki bıraktığını test edebilirsiniz.
  2. PPC kampanyaları – Yine farklı kanallar içinde aynı Affiliate (iş ortağı) linkinize ait reklamlar oluşturabilirsiniz. Hangi reklam modelinin daha efektif olduğunu ve dolayısıyla geri dönüşlerinin fazla olduğunu tespit edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir