Dünya genelinde ilk satış ortaklığı (Affiliate) sistemi 1996’da kuruldu. Bu tarihten sonra hızla gelişmeye ve yaygınlaşmaya başladı. İnternet dünyasının her alanında olduğu gibi, yeni gelişmeler ve teknolojiler hızla bu sisteme de yansıdı ve bugünkü gibi dev bir iş ağına dönüştü.

Türkiye de bu pazardan nasibini aldı. Birçok girişimci arkadaşımız, yurtdışındaki siteleri kullanarak, ürün satışına başladılar. Kendi ürünlerini oluşturan ve yine yurtdışındaki sitelerde satışa sunan ürün sahipleri (Vendor) bu sistemin Türkiye’de de yayılmasına büyük katkıda bulundular.

Biz de ClickMerkez kurucuları olarak; bu sistem içinde gerek ürün sahibi gerek satış ortağı olarak uzunca bir süredir yer alıyoruz. Bu dönem zarfında Türkiye’de bu işi meslek haline getirmiş birçok kullanıcıdan aldığımız yansımalar bize, yurtiçinde de tam gelişmiş donanımlara sahip bir sitenin eksikliğini gösterdi.

Tespitlerimiz doğrultusunda ClickMerkez’i kurmak için kolları sıvadık. Önce ihtiyaçlar ve talepler belirlendi. Hem ürün sahibi hem de satış ortağı olarak ne istediğimizi çok iyi biliyorduk ve sistemimizi tüm ihtiyaçları gözeterek hazırladık.

Temel politikamız; sisteme üye olan herkesin kazanması. Yani; “Kazan-Kazan” politikası. Emek veren, mesai harcayan herkesin güven içinde para kazanmasını ve emeklerinin karşılığını almasını hedefliyoruz. Bunu yaparken tek bir yönteme bağlı kalmadan satış ortakları ve ürün sahipleri için işleri kolaylaştırmaya çalıştık.

Satış Başına Komisyon, Hazır Banner’lar, Affilliate Link Maskeleme/Koruyucu; sistemimizde bulunan özelliklerden sadece birkaçı. Bu ve daha birçok özelliği kullanmak için hemen kayıt olmanız yeterli. Sistemimize ücretsiz olarak kayıt olup, kendinizi test edebilirsiniz. ClickMerkez’le herkes KAZANACAK!