Ödeme Koşulları

ClickMerkez olarak ürün sahipleri ve satış ortaklarımızın ödemelerini ayrı hesaplıyoruz. Ödemeler aylık periyotlar halinde, ayda bir kez yapılmaktadır. Ortakların ödemelerinde, her ayın 1. günü hesap kesimi yapılır. Alt limit olan 50 TL doldurulduğu takdirde, ödeme hesap kesim tarihinden 7 gün sonra ilgili hesaba yatırılır. Satış yapmış, henüz 50 TL alt limiti doldurmamış iş ortaklarının kazancı ise bir sonraki döneme devredilir. Bir sonraki dönemde 50 TL alt limit doldurulmuş ise ilgili dönem kazancı ve bir önceki dönemden devreden tutar toplanarak ilgili hesaba yatırılır.

Ürün Sahipleri (Vendör)

Ürün sahiplerine yapılacak ödemeler için her ayın 1. günü hesap kesim yapılır ve alt limit sınırı olmaksızın hesap kesim tarihinden 7 gün sonra ilgili hesaba ödeme yapılır.

Ödeme Koşulları

Satış ortağı ve ürün sahibi hak ettiği kazancı yurtiçi herhangi banka havalesi veya EFT ile alabilir. Yapılan ödemelerde doğacak banka  masrafları alıcıya aittir.

Yasal Kesinti

Satış ortağı ve ürün sahibi hesaplarına ilgili dönemlerde ödeme yapılırken %17 stopaj vergi kesintisi uygulanır. Kesilen bu tutar satış ortağı ve ürün sahibi adına devlete ödenir. Stopaj vergilerinin makbuzları istenildiği takdirde, merkez ofisimizden elden teslim alınabilir ya da kargo ücretleri alıcıya ait olmak üzere ClickMerkez tarafından gönderilebilir.