26 Şub 2018

Promosyon İpuçları

Ortaklık programı ile para kazanmanın birkaç yolu

 1. Ücretsiz yorum sayfalarında tanıtımını yaptığınız ürünle ilgili bölümleri bularak, sorulara cevap verebilir ya da tanıtım yazınızı yayınlayabilirsiniz. Yazılarınızın altına Affiliate (İş Ortaklığı) linkinizi ekleyin. Ne kadar çok insana ulaşırsanız başarı şansınız o kadar artar.
 2. CM ürünlerini tanıtmak için kendi bloğunuzu kullanın ya da ücretsiz blog servislerinden Blogger.com faydalanıp yeni bir blog oluşturun, İnceleme yazınızı Affiliate (iş ortaklığı) linkinizi de ekleyerek blogda yayınlamaya başlayın. Tanıtım için oluşturduğunuz satış sayfasının arama motorları tarafından hemen fark edilmesi için Pingomatic.com, vb. sitelerden ping göndererek yeni eklediğiniz yazının insanlar tarafından fark edilmesini sağlayın. Daha kısa sürede geri dönüş elde edersiniz.
 3. Popüler forum sitelerine üye olun. Profil bilgilerinizi düzenlerken Signature (imza) olarak Affiliate (iş ortaklığı) linkinizi ya da varsa satmak istediğiniz CM ürünü için hazırladığınız bloğunuzun adresini kullanın. Daha sonra forumdaki güncel tüm konulara yorumlarınızı ekleyin. Yorumlarınızı okuyan herkes ürün satış linkinizi tıklayabilir. Satış potansiyelinizi artırabilirsiniz.
 4. Kendinize ait ya da bir firma tarafından sağlanan, tanıtım mailleri almayı kabul etmiş kullanıcılara; Affiliate (iş ortaklığı) linkinizi e-mail ile gönderin ve CM ürününü tanıtın. Sitemizde bulunan ürün ile ilgili yazıları kullanmaktan çekinmeyin. Hatta bizim e-mail şablonlarımızı bile kullanabilirsiniz.
  NOT: Herhangi bir şekilde SPAM mail gönderimini onaylamıyoruz. SPAM mail ile ilgili şikâyetler üyelik durumunuzun incelenmesine sebep olacaktır.
 5. Google Adwords gibi PPC(Pay-Per-Click – Tıklama Başına Ödeme) reklam kanallarını kullanın. Ürün tanıtımını içeren bu tür reklamlarla geniş kitlelere ulaşın.
 6. Affiliate (iş ortağı) olmak o kadar da zor değil. Kendinizi geliştirin. Alternatif yolları sürekli arayın. Tecrübeleriniz en önemli yol göstericiniz olacaktır. Gelirlerinizi artırmanın en garanti yolu kendinizi sürekli geliştirmekten geçer.

Affiliate (Satış ortağı) olarak daha fazla kazanmanın püf noktaları ve ipuçları

 • Genel tecrübeler ışığında bakıldığında Affiliate olarak para kazanmanın en etkin yolu “kendi ürün inceleme” yorumunuzu yazmaktır. İyi bir yazar değil misiniz? Çok etkileyici yazılar yazamıyor musunuz? Hiç önemli değil. Çok kısa da olsa ürün hakkında ki size ait yorumlar ve incelemeler her zaman daha ikna edici olmaktadır. İnceleme yazınızı yayınlayın üstüne Affiliate (iş ortaklığı) linkinizi ekleyin ve kullanıcıları ürün satış sayfamıza yönlendirin.
 • Kullanıcıyı satış sayfalarına yönlendirmeden önce; incelemeniz ve yorumlarınızla satın almaya ikna etmiş olmaya çalışın. Bu şekilde ikna edilmiş olarak gelen kullanıcıların ürün satın alma oranları oldukça yüksektir ve kazancınız için çok önemlidir. Ürün sayfalarında Affiliate´lere hazırlanmış özel alanlara bakın, burada sitenizde kullanabileceğiniz malzemeler bulabilirsiniz, yazılar, bannerler, indirilebilir dokümanlar gibi. Banner şekline ve metninizin uzunluğuna göre en doğru kombinasyonu yakalamaya çalışın.
 • Kendinizi sizin Affiliate (iş ortağı) linkinizi kullanarak tanıtım sayfasına gelen ziyaretçi gibi düşünün. İncelemenize ve sayfanıza bu gözle bakın. Ziyaretçide merak ve güven uyandırın. İncelediği ürünün çözüm olacağına ikna edin.
 • Sayfanızda kullandığınız materyalleri gözden geçirin. Bazen tek bir kelime ya da link üzerinde bir renk değişikliği inanılmaz sonuçlar doğurabilir.