26 Şub 2018

Link Clocker

Satış Otaklığı Linki (Affiliate Link), komisyon kazancınızın anahtarıdır. Bu linkin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yayınlanması, kayıpları en az düzeye indirmektedir.

Link Maskeleme (Link Cloaker)
ClickMerkez sistemi tarafından otomatik olarak üretilen Affiliate Linkine baktığınızda, linkin içinde farklı parametrelerin olduğunu görebilirsiniz. Bu parametreler sayesinde tıklama takibi sağlıklı bir şekilde yürütülebilmektedir. Ancak, bazı durumlarda Affiliate Link parametrelerinin saklanması yararlı olabilir. Bu parametrelerin ziyaretçilere gösterilmemesinin sebebi olarak aşağıdaki hususları sayabiliriz.

  • Ziyaretçi Affiliate Link parametrelerini gördüğünde, linkin affiilate linki olduğu anlayabilir ve satın almaktan vazgeçebilir.
  • Yine parametreleri gören, ancak Affiliate Link olduğunu bilmeyen ziyaretçi linke tıklamaktan çekinebilir.
  • Affiliate linkinizden parametreleri çıkartarak sadece ana domain isminin olduğu bölümü kullanarak hedef sayfaya gidebilir. Bu durumda satış gerçekleşse bile lehinize komisyon doğmayacaktır.

Bu sebeple Affiliate Linkler yayınlanmadan önce Link maskeleme yöntemi ile gizlenerek, en yüksek satış oranlarının oluşması hedeflenir.

Örneğin, aşağıdaki gibi gözüken standart affiliate bağlantınız yerine;

http://www.affiliatelinkiniz.com/?a_aid=12345

Siteniz üzerinde yer alan bir sayfayı kullanabilirsiniz.

http://www.sizinsiteniz.com/yonlendir.html

Birkaç adımda Affiliate Linkinizi koruyabilirsiniz

ClickMerkez Doğrudan Link (Direct Link) aracı ile çok kısa bir sürede Affiliate Linkinizi koruyabilirsiniz.

1. Korumak istediğiniz Affiliate linkinizi girin
2. İstediğiniz yönlendirme türünü seçin (PHP, HTML vb. ClickMerkez sistemi altından seçilebilir.)
3. Ürete basın

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, bir web sayfası indirmeniz istenecektir. Bu web sayfasını bilgisayarınıza kaydedin ve kendi web sitenize yükleyin. Artık normal Affiliate Linkinizi kullanmak yerine, yeni yüklemiş olduğunuz web sayfasını referans olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede, Affiliate linkinizin parametrelerini kimse göremez ve bozamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir