26 Şub 2018

DırectLınk

Affiliate Link yerine siteniz üzerinde Doğrudan Link (Direct Link) oluşturun.

Affiliate Link, komisyon kazancınızın anahtarıdır. Bu linkin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yayınlanması, kayıpları en az düzeye indirmektedir.

Doğrudan Link (Direct Link)
ClickMerkez sistemi tarafından otomatik olarak verilen Affiliate Link üzerindeki parametrelerin, ziyaretçiler tarafından görülmesini tamamen engelleyebilirsiniz. Oluşturulan linkin; size ait olan bir bloğun sayfası gibi gösterilmesi, komisyon oluşmasını büyük oranda güvence altına almaktadır.

Doğrudan Link özelliği , ek URL parametreleri olmadan doğrudan sitemize bağlantı verebileceğiniz gelişmiş bir özelliktir.
Örneğin: http://www.clickmerkez.com/?a_aid=12345&a_bid=67890 yerine
sadece: http://www.clicksepet.com olarak kullanabilirsiniz.

Doğrudan Link (Direct Link) Avantajları

  • Ziyaretçiler Affiliate (satış ortaklığı) linki tıkladıklarını bilmeyecekler
    İnsanlar genellikle Affiliate link olduğunu bildikleri linkleri tıklamaktan çekinirler. Sizin komisyon alacağınızı bildiklerinden, ürün hakkındaki incelemenizin tarafsız olduğuna inanmayabilirler. Eğer; Doğrudan Link (Direct Link) kullanırsanız, kimse Affiliate Link olduğunu anlamayacak ve ürün satış potansiyeliniz artacaktır.
  • Ziyaretçiler Affiliate (satış ortaklığı) Linkinize zarar veremeyecekler
    Bazı insanlar kendilerine bir zararı olmasa bile Affiliate (satış ortaklığı) Linkini kullanmak istemezler. Bu nedenle URL’yi kopyalayıp, URL üzerindeki Affiliate (satış ortaklığı) parametrelerinin olduğu kısmı atıp tarayıcılarının adres çubuğuna yapıştırırlar. Bu şekilde gerçekleşen girişlerden komisyonunuzu alamazsınız ve zarara uğrarsınız. Yine sistemimizdeki Link Maskeleme (Link Cloaker) özelliğini kullanarak kendinizi koruyabilirsiniz. Ancak Doğrudan Bağlantı (Direct Link) kullandığınızda bunların hiç birini düşünmenize gerek kalmaz.