Promosyon İpuçları

Home / S.S.S / Satış Ortağı (AFFILIATE) / Promosyon İpuçları

Ortaklık Programı ile Para Kazanmanın Birkaç Yolu

 1. Ücretsiz yorum sayfalarında tanıtımını yaptığınız ürünle ilgili bölümleri bularak, sorulara cevap verebilir ya da tanıtım yazınızı yayınlayabilirsiniz. Yazılarınızın altına iş ortaklığı linkinizi ekleyin. Ne kadar çok insana ulaşırsanız başarı şansınız o kadar artar.
 2. ClickMerkez ürünlerini tanıtmak için kendi blog’unuzu kullanın ya da ücretsiz blog servislerinden(örneğin com gibi) faydalanıp yeni bir blog oluşturun. İnceleme yazınızı ve iş ortaklığı linkinizi de ekleyerek blog’da yayınlamaya başlayın. Tanıtım için oluşturduğunuz satış sayfasının arama motorları tarafından hemen fark edilmesi için uzman (örneğin Pingomatic.com gibi) sitelerden “ping” göndererek eklediğiniz yeni metnin insanlar tarafından fark edilmesini sağlayın. Daha kısa sürede geri dönüş elde edersiniz.
 3. Popüler forum sitelerine üye olun. Profil bilgilerinizi düzenlerken imza olarak iş ortaklığı linkinizi ya da varsa satmak istediğiniz ClickMerkez ürünü için hazırladığınız blogunuzun adresini kullanın. Daha sonra forum içerisindeki güncel tüm konulara yorumlarınızı ekleyin. Yorumlarınızı okuyan herkes ürün satış linkinizi tıklayabilir. Satış potansiyelinizi artırabilirsiniz.
 4. Kendinize ait ya da bir firma tarafından sağlanan, tanıtım e-postaları almayı kabul etmiş kullanıcılara; iş ortaklığı linkinizi e-posta ile gönderin ve ClickMerkez ürününü tanıtın. Sitemizde bulunan ürün ile ilgili yazıları kullanmaktan çekinmeyin. Hatta bizim e-posta şablonlarımızı bile kullanabilirsiniz.
  NOT: Herhangi bir şekilde SPAM e-posta gönderimini onaylamıyoruz. SPAM e-postalarla ilgili şikâyetler üyelik durumunuzun incelenmesine sebep olacaktır.
 5. Google Adwords gibi PPC (Pay-Per-Click Tıklama Başına Ödeme) reklam kanallarını kullanın. Ürün tanıtımını içeren bu tür reklamlarla geniş kitlelere ulaşın.
 6. İş ortağı olmak o kadar da zor değil. Kendinizi geliştirin. Alternatif yolları sürekli arayın. Tecrübeleriniz en önemli yol göstericiniz olacaktır. Gelirlerinizi artırmanın en garanti yolu kendinizi sürekli geliştirmekten geçer.

Satış Ortağı Olarak Daha Fazla Kazanmanın Püf Noktaları

 • Genel tecrübeler ışığında bakıldığında iş ortağı olarak para kazanmanın en etkin yolu kendi ürün inceleme yorumunuzu yazmaktır. İyi bir yazar değil misiniz? Çok etkileyici yazılar yazamıyor musunuz? Hiç önemli değil. Çok kısa da olsa ürün hakkında ki size ait yorumlar ve incelemeler her zaman daha ikna edici olmaktadır. İnceleme yazınızı yayınlayın üstüne iş ortaklığı linkinizi ekleyin ve kullanıcıları ürün satış sayfamıza yönlendirin.
 • Kullanıcıyı satış sayfalarına yönlendirmeden önce; incelemeniz ve yorumlarınızla satın almaya ikna etmiş olmaya çalışın. Bu şekilde ikna edilmiş olarak gelen kullanıcıların ürün satın alma oranları oldukça yüksektir ve kazancınız için çok önemlidir. Ürün sayfalarında iş ortakları için hazırlanmış özel alanlara bakın. Burada sitenizde kullanabileceğiniz malzemeler bulabilirsiniz; yazılar, banner’ler, indirilebilir dokümanlar gibi. Banner şekline ve metninizin uzunluğuna göre en doğru kombinasyonu yakalamaya çalışın.
 • Kendinizi sizin iş ortağı linkinizi kullanarak tanıtım sayfasına gelen ziyaretçi gibi düşünün. İncelemenize ve sayfanıza bu gözle bakın. Ziyaretçide merak ve güven uyandırın. İncelediği ürünün çözüm olacağına ikna edin.
 • Sayfanızda kullandığınız materyalleri gözden geçirin. Bazen tek bir kelime ya da link üzerinde bir renk değişikliği inanılmaz sonuçlar doğurabilir.