Link Clocker

Satış otaklığı linki, komisyon kazancınızın anahtarıdır. Bu linkin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yayınlanması, kayıpları en az düzeye indirmektedir.

Link Maskeleme (Link Cloaker)
ClickMerkez sistemi tarafından otomatik olarak üretilen satış ortağı linkine baktığınızda, linkin içinde farklı parametrelerin olduğunu görebilirsiniz. Bu parametreler sayesinde tıklama takibi sağlıklı bir şekilde yürütülebilmektedir. Ancak, bazı durumlarda bu parametrelerin saklanması yararlı olabilir. Bu parametrelerin ziyaretçilere gösterilmemesinin sebebi ise şunlardır:

  • Ziyaretçi bu parametreleri gördüğünde, linkin satış ortaklığı linki olduğu anlayabilir ve satın almaktan vazgeçebilir.
  • Yine parametreleri gören, ancak satış ortaklığı linki olduğunu bilmeyen ziyaretçi linke tıklamaktan çekinebilir.
  • Linkinizden parametreleri çıkartarak sadece ana domain isminin olduğu bölümü kullanarak hedef sayfaya gidebilir. Bu durumda satış gerçekleşse bile lehinize komisyon doğmayacaktır.

Bu sebeple satış ortaklığı linkleri yayınlanmadan önce link maskeleme yöntemi ile gizlenerek, en yüksek satış oranlarının oluşması hedeflenir.

Örneğin, aşağıdaki gibi gözüken standart satış ortaklığı bağlantınız yerine;

http://www.affiliatelinkiniz.com/?a_aid=12345

Siteniz üzerinde yer alan bir sayfayı kullanabilirsiniz.

http://www.sizinsiteniz.com/yonlendir.html

Birkaç Adımda Linkinizi Koruyabilirsiniz

ClickMerkez doğrudan link aracı ile çok kısa bir sürede satış ortaklığı linkinizi koruyabilirsiniz.

  1. Korumak istediğiniz satış linkinizi girin
  2. İstediğiniz yönlendirme türünü seçin (PHP, HTML vb. ClickMerkez sistemi altından seçilebilir.)
  3. Ürete basın.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, bir web sayfası indirmeniz istenecektir. Bu web sayfasını bilgisayarınıza kaydedin ve kendi web sitenize yükleyin. Artık normal satış ortaklığı linkinizi kullanmak yerine, yeni yüklemiş olduğunuz web sayfasını referans olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede, satış ortaklığı linkinizin parametrelerini kimse göremez ve bozamaz.